Aktualności

Z myślą o pacjentach

Z myślą o pacjentach

Szpital w Knurowie Sp. z o.o. w ostatnim czasie zawarł kilka kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki którym znacznie poszerzył zakres świadczonych usług. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów.

Od 1 kwietnia w szpitalu w Knurowie będzie możliwość założenia pacjentom portu naczyniowego – podskórnego, trwałego dostęp do żylnych naczyń krwionośnych, służących m.in. do podawaniu żywienia pozajelitowego i chemioterapii, wszelkich infuzji, jak i aspiracji krwi. Aby ustalić termin przyjęcia, pacjentów należy zgłaszać od 1 kwietnia w sekretariacie Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Knurowie pod nr. tel. 32 331 92 75. Świadczenie będzie realizowane bezpłatnie w ramach umowy z NFZ.

Kolejną dobrą wiadomością dla pacjentów jest nowy kontrakt na badania tomografii komputerowej. Kontrakt z NFZ  na nielimitowane badania zacznie obowiązywać od 1 lipca br. - Cieszymy się, że wreszcie w powiecie gliwickim został zakontraktowany tomograf na badania świadczone w ramach kontraktu z NFZ. Szpital w Knurowie jest jedyną placówką w powiecie, która świadczy te usługi bezpłatnie – podkreśla prezes Szpitala w Knurowie Sp. z o.o., dr Michał Ekkert. – Kolejną nowością w naszym szpitalu będzie drugi oddział chirurgiczny. Planujemy uruchomić go w ciągu miesiąca. Nowy, luksusowy oddział chirurgiczny z własną salą zabiegową będzie przyjmował pacjentów na NFZ. Komercyjnie będzie można skorzystać z zabiegów i operacji z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. O szczegółach będziemy pacjentów informować na bieżąco.  

Przypomnijmy, że szpital oferuje również bezpłatne badanie rezonansem magnetycznym, od kwietnia będą one nielimitowane, w związku z czym zostaną poszerzone godziny pracy pracowni diagnostyki obrazowej. Szczegóły można uzyskać pod nr. tel. 32 331 93 22.

Kolejną dobrą wiadomością jest kontrakt dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Knurowie. Do tej pory usługi w nim były świadczone odpłatnie. W tym roku ZOL wygrał konkurs ofert z zakresu świadczeń opiekuńczo-leczniczych dla osób dorosłych i od 1 kwietnia świadczenia dla pacjentów będą tutaj wykonywane za darmo, w ramach umowy z NFZ. Osoby zainteresowane, chcące uzyskać szczegółowe informacje, mogą dzwonić pod nr tel. 32 428 17 00.