Aktualności

Uskrzydleni i Przyjaciele zagrali dla Kingi i Nikoliny

Uskrzydleni i Przyjaciele zagrali dla Kingi i Nikoliny

6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach odbyła się IV edycja koncertu charytatywnego „Uskrzydleni i Przyjaciele – gramy dla…” . Tym razem artyści zagrali dla Kingi i Nikoliny.

Koncert nawiązywał do tradycji Święta Trzech Króli. Zgromadził rzeszę słuchaczy, których zachwyciła jego przepiękna oprawa muzyczna i wizualna. Przybyło wiele osób otwartych na pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami, dla których został zorganizowany – mieszkanek gminy Gierałtowice, Kingi i Nikoliny.

Nie zawiódł się nikt z przybyłych na koncert słuchaczy, a fantastyczna atmosfera, którą wypełniła się świątynia z pewnością była mocnym akcentem w duchowym przeżywaniu tego wydarzenia. Wśród artystów, którzy zaszczycili i uświetnili swoją obecnością tegoroczny koncert, znaleźli się m. in. Magda Anioł,  Zespół TIME, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyszowicach wraz z Orkiestrą Dętą przy sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie, Anna Pieszka z pianistą Piotrem Karbownikiem oraz fantastyczny zespół dziecięco-młodzieżowy działający przy gierałtowickiej parafii, „Uskrzydleni”. Zespół skupia obecnie ok. 40 dzieci, a prowadzącymi od strony artystycznej i wokalnej są Patryk Grzegorzyca oraz Piotr Marcol. Koncert prowadzili Julia Więcko i Tomasz Rożek – znany dziennikarz popularyzujący naukę, mieszkaniec Gierałtowic.

Nagranie koncertu można zobaczyć na stronie: https://youtu.be/opcdRuB6IAM.