Aktualności

Uczniowie z wizytą w starostwie

7 października sympatyczną wizytę w Starostwie Powiatowym w Gliwicach złożyli uczniowie I i III klasy gimnazjum z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach, którzy przybyli do urzędu, aby praktycznie poznać jego funkcjonowanie i dowiedzieć się, co można w nim załatwić.
– W ramach zajęć „terenowych” odwiedziliśmy już m.in. Urząd Miasta w Pyskowicach, gliwicki Urząd Skarbowy, a teraz Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Takie wizyty są potrzebne, aby naszym uczniom łatwiej było się oswoić z tymi instytucjami, a przede wszystkim z zakresem spraw, jakie mogą w dorosłym życiu tutaj załatwiać. Są przecież mieszkańcami powiatu gliwickiego – mówił Bogusław Hadzik, nauczyciel z ZSS w Pyskowicach, opiekun przybyłej młodzieży.
Uczniowie poznali najważniejsze pomieszczenia starostwa, zwiedzili m.in. salę sesyjną, izbę współpracy partnerskiej i salę tradycji. Wysłuchali informacji o zadaniach powiatu, jego historii, opowieści o współpracy partnerskiej. Dowiedzieli się, jak wygląda, a nawet ile waży sztandar powiatu, na zdjęciach rozpoznali najpiękniejsze zabytki powiatu, odwiedzili Ryszarda Kowrygo, powiatowego rzecznika konsumentów oraz Biuro Prasowe, przetestowali infokioski i wyjechali bardzo zadowoleni z wizyty. Okazało się, że są wiernymi czytelnikami „Wiadomości Powiatu Gliwickiego”, które są kolportowane również w ich szkole.
Uczniowie gościli w starostwie w ramach zajęć z przedsiębiorczości z projektu „Edukacja dla rozwoju” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.