Aktualności

Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie odnieśli w ostatnich tygodniach dwa znaczące sukcesy.
Pierwszy z nich osiągnięty został na II debacie z cyklu „Chat(d)erska Prezydencja”, która odbyła się 1 kwietnia w Sali Sejmiku Śląskiego. Z sukcesami wzięli w niej udział: Paweł Mendela, Sylwester Włodarczyk, Tomasz Glazer i Paweł Dubiel. Tematem dyskusji było wykorzystanie kapitału intelektualnego. Znaczenie rozwoju intelektualnego w swych przemówieniach podkreślali m.in. Tadeusz Żesławski - śląski wicekurator oświaty i prof. Marian Oslislo, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczestnicy spotkania zobaczyli także krótki film z wystąpieniem poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik, która mówiła o polskim priorytecie w Unii – kapitale intelektualnym. Z kolei uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego prezentowali niekonwencjonalne metody rozwoju intelektualnego, takie jak: udział w kampaniach społecznych czy wymiana młodzieżowa. Przedstawicielem uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie był Tomasz Glazer, który opowiedział o tym, jak można się rozwijać intelektualnie np. poprzez zajęcia pozalekcyjne w ramach projektów unijnych (m.in. „Stawiam na rozwój!”).
Pod koniec spotkania rozstrzygnięto konkurs na najlepsze wystąpienie „Rozwiń się pod prąd” oraz konkurs filmowy „Intelekt najlepszym kapitałem. Nakręć się na rozwój”. Uczniowie z Knurowa – filmem pt. „Rozwój po godzinach. Kształcimy we wszystkich dziedzinach” oraz wystąpieniem o niekonwencjonalnych metodach rozwoju intelektualnego – wygrali oba konkursy.
Drugi sukces odniósł Adam Krotowski, uczeń technikum ZSZ nr 2 w Knurowie. Zajął on III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków. Lata 1936 – 1956”. Konkurs był organizowany przez Niepubliczne Centrum Edukacji Kubajak, Kuratorium Oświaty w Katowicach i WOM Katowice. Uczestniczyło w nim prawie stu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.