Aktualności

Powiat Pucki pozdrawia mieszkańców Śląska

Powiat Pucki pozdrawia mieszkańców Śląska

19 maja starosta gliwicki Waldemar Dombek odbył wideokonferencję ze starostą puckim Jarosławem Białkiem. Powiat Pucki jest naszym partnerskim samorządem.

Podczas rozmowy starostowie wymienili się doświadczeniami w walce z epidemią koronawirusa. W powiecie puckim zachorowalność znacznie spada. Więcej przypadków COVID-19 odnotowuje się w sąsiednim powiecie wejherowskim oraz w Trójmieście, na czele z Gdańskiem. Obaj włodarze podzielili się również spostrzeżeniami na temat funkcjonowania starostw powiatowych w Pucku i w Gliwicach, budżetu powiatów, niełatwej sytuacji szpitali powiatowych oraz gospodarki.

- W naszym powiecie bardzo dużo osób żyje z turystyki. Często prowadzą małe, rodzinne firmy, które zarabiają tylko w sezonie letnim. Dlatego bardzo zależy nam, żeby gospodarka, a zwłaszcza branża turystyczna ruszyły pełną parą. Z serca zapraszamy latem do powiatu puckiego,  u nas można bardzo dobrze wypocząć – mówił Jarosław Białk, starosta pucki.

Obaj starostowie zadeklarowali również wzajemną pomoc i wsparcie w tych trudnych chwilach. Osobiste kontakty między samorządami, ze względu na bezpieczeństwo, nadal są ograniczone.