Aktualności

Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę

24 listopada w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Knurowie, dzięki wsparciu Fundacji ING Dzieciom, odbył się Dzień Otwarty pt. „Kreatywne dzieciaki, czyli nauka przez zabawę”.

W tym dniu promowano prowadzone w poradni zajęcia  Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Adresatami spotkania były dzieci  uczęszczające na zajęcia w Wiodącym Ośrodku Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczym, który został utworzony na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Starostą Gliwickim a Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach zadań z zakresu administracji rządowej, wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Zaproszenie skierowane było również do dzieci z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, które korzystają z zajęć w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Pracownicy Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego,  poradni, wolontariusze ING, rodzice oraz dzieci wspólnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w oparciu o wybrane metody psychologiczno–pedagogiczne wzbogacone pomysłami psychologów, pedagogów oraz logopedów pracujących w tych placówkach. Celem spotkania było  pokazanie dzieciom oraz rodzicom  różnorodnych zabaw i ćwiczeń usprawniających sferę ruchową i poznawczą, których prawidłowy rozwój warunkuje m.in. powodzenie w nauce szkolnej.

- Dzień ten dostarczył naszym podopiecznym mnóstwo radości i pokazał, że nasza placówka jest bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne oraz ciekawe zabawki. Przybyłym maluchom szczególnie podobały się zajęcia z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zajęcia muzyczne. Ciekawostką dla nich były różnorodne gry planszowe oraz malowanie odlewów gipsowych podczas zajęć plastycznych – informuje Jolanta Olejnik, dyrektor PPP w Knurowie. – W  trakcie spotkania dzieci częstowały się przygotowaną sałatką owocową, przekąskami oraz naturalnymi sokami. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało dyplom oraz medal. Udział w spotkaniu dostarczył wszystkim wiele radości i pokazał, że nasza poradnia to miejsce, gdzie można kreatywnie spędzać czas.