Aktualności

#KtoNosiNieRoznosi

#KtoNosiNieRoznosi

Toszek rozpoczął akcję profilaktyczną  #Kto nosi ten nie roznosi. Organizowana jest przez toszecką parafię, mieszkańców oraz Gminę Toszek. Głównym celem akcji jest propagowanie noszenia maseczek w miejscach publicznych. Podczas akcji będą bezpłatnie dostępne maseczki ochronne.
 
- Wiele przykładów, które płyną z różnych stron świata, mówi o szkodliwości przekazów z początków epidemii o tym, że noszenie masek przez ogół populacji jest zbędny i nie chronią one przed zakażeniem. Aktualnie media coraz częściej przyznają, że komunikaty te miały na celu zabezpieczenie dostępności maseczek dla lekarzy. Podkreśla się, że noszenie masek jest pomocne, gdyż większość ludzi jest mało objawowa lub bezobjawowa i nieświadomie zaraża, a Tajwan, który najlepiej na świecie radzi sobie z epidemią, zareagował w pierwszej kolejności gwałtowną ich produkcją – informuje Joanna Rosikoń z Urzędu Miejskiego w Toszku.
 
Gmina Toszek wspólnie z toszecką parafią wraz z  mieszkańcami  podjęła inicjatywę szycia maseczek i promowania ich noszenia w miejscach publicznych. Poniżej założenia tej akcji:

#KtoNosiNieRoznosi
1. Szukamy wszystkich chętnych, którzy mają maszyny do szycia w domu, na strychu czy w piwnicy!
2. Materiał, czyli tkanina bawełniana i gumki do końca tygodnia dostarczymy każdemu, kto chce szyć.
3. Chcesz nas wspomóc i zrobić coś dobrego? Zapisz się do tej grupy - #KtoNosiNieRoznosi

Maseczki będą rozdawane bezpłatnie, a materiał zostanie zakupiony przez toszecką parafię oraz samorząd toszecki.