Aktualności

Konkurs koron dożynkowych 2021

Konkurs koron dożynkowych 2021

Zachęcamy do udziału w Powiatowym Konkursie Koron Dożynkowych 2021. To okazja do kultywowania ludowych tradycji naszych wsi oraz zaprezentowania swych umiejętności artystycznych. UWAGA – zmienił się wcześniej podany termin prezentacji koron i miejsce, gdzie odbędzie się finał konkursu.

Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców powiatu gliwickiego. Przyjmowane są zgłoszenia indywidualne i grupowe – np. gmin, sołectw, kół gospodyń wiejskich, placówek oświatowych, domów kultury, rodziny itp. Korona dożynkowa powinna być wykonana własnoręcznie, wyłącznie z naturalnych płodów ziemi, takich jak różne gatunki zbóż, ziół, owoców, warzyw, kwiatów itp.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 2 września br. Finał konkursu wraz z prezentacją koron odbędzie się w niedzielę 19 września w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach, podczas Dożynek Diecezjalnych.

Komisja konkursowa wybierze i nagrodzi trzy najpiękniejsze korony, natomiast każda korona biorąca udział w prezentacji zostanie wyróżniona dyplomem oraz prezentem.    

Konkurs organizują: Powiat Gliwicki, Śląska Izba Rolnicza, ARiMR Pyskowice i KRUS Gliwice.

Bliższe szczegóły poniżej, w Regulaminie Konkursu. Tam też znajdują się karta zgłoszenia i wymagana zgoda na przetwarzanie danych osobowych.  

 
Facebook