Aktualności

Kolejna podróż życia

Kolejna podróż życia

3 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pilchowicach podsumowana została XVI Szkolna Ekspedycja do Korei Południowej. Dla uczniów, którzy brali w niej udział, to była wielka przygoda.

- Nigdy nie zapomnimy tej wyprawy! – mówili młodzi podróżnicy, uczniowie pilchowickiej placówki oraz Zespołu Szkół im. i. J. Paderewskiego w Knurowie. Egzotyczny azjatycki kraj zachwycił ich i oczarował, pozostawiając wspaniałe wspomnienia. Przez świat wędrowali pod opieką swych nauczycieli – geografa Adama Ziaji, który jest pomysłodawcą projektu Szkolna Ekspedycja oraz germanistki Małgorzaty Surdel.

W podsumowaniu podróży jej uczestnikom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedstawiciele instytucji oraz firm sponsorujących i wspierających Szkolną Ekspedycję. Samorządowców reprezentowały Ewa Jurczyga z Zarządu Powiatu Gliwickiego i zastępca wójta Gminy Pilchowice Aleksandra Skwara. Uczestnicy wyprawy zaprezentowali zdjęcia i film, które przeniosły wszystkich do Korei Płd. Młodzież opatrzyła je swymi opowieściami, dodatkowo oddającymi klimat i charakter podróży oraz przybliżającymi niezapomniane przeżycia. Potem był czas na podziękowania dla licznych sponsorów i partnerów tej edycji Szkolnej Ekspedycji – wśród których znalazły się również Starostwo Powiatowe w Gliwicach i „Wiadomości Powiatu Gliwickiego”. Na koniec wszyscy mogli posmakować przysmaków rodem z Korei.

A następna wyprawa – tym razem do Wietnamu – już w czerwcu!