Aktualności

Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie

Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie

Śląski Związek Piłki Nożnej prowadzi akcję „Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie”. W tym afrykańskim kraju dzieci uwielbiają piłkę nożną i chętnie w nią grają, ale z powodu biedy najczęściej robią to na bosaka.

Akcja ta była jednym z tematów spotkania starosty gliwickiego Waldemara Dombka i wicestarosty Adama Wojtowicza z działaczami Śląskiego Związku Piłki Nożnej, jakie odbyło się w lutym w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Powiat Gliwicki, który współpracuje ze Śl.ZPN w wielu innych inicjatywach sportowych, wspiera to przedsięwzięcie.

Pomysłodawcą akcji jest Tadeusz Maziarz, działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej, mieszkaniec Wielowsi. Był on niedawno w Kamerunie, gdzie w Duali i Jaunde rozdał już pierwsze 40 par butów piłkarskich, zebranych w ramach akcji.

- Odwiedziłem cztery szkółki piłkarskie – opowiada pan Tadeusz. - Przekonałem się na własne oczy, że dzieci w Kamerunie grają w piłkę na bosaka. Zobaczyłem też, w jakich warunkach trenują i byłem zaskoczony tym, że niemal każdy kawałek w miarę równej powierzchni służy im za boisko. Nawet gdy jechałem z Duali do Jaunde, czyli z największego miasta tego kraju do stolicy, a droga prowadziła przez busz, to na każdym placu widziałem dzieci biegające za piłką. Naprawdę grają wszędzie i moje serca pasjonata piłki nożnej bardzo się cieszyło, a jednocześnie rosła chęć pomocy tym młodym piłkarzom i z największą przyjemnością dawałem im pierwsze buty, które dotarły do mnie po ogłoszeniu akcji. Rozdałem też koszulki przekazane przez prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Przekazałem dzieciom wszystko to, co zabrałem do walizki.

Po powrocie do rodzinnej Wielowsi Tadeusz Maziarz z radością przyjął informacje, że akcja zatacza coraz większe kręgi. Biorą w niej udział nie tylko śląskie kluby, ale włączają się także instytucje, firmy i kluby z Polski, a nawet z zagranicy. Dlatego trzeba to wszystko poukładać tak, żeby nikt z ludzi dobrej woli się nie zniechęcił, a piłkarskich butów dla dzieci w Kamerunie przybywało.

- Przy wysyłaniu najbliższego biznesowego transportu będę mógł do kontenera wrzucić praktycznie nieograniczoną ilość zebranych przez nas butów piłkarskich – informuje Tadeusz Maziarz. - Planujemy taki transport na koniec marca, więc do tego czasu możemy działać.

Organizatorzy akcji wskazują cztery kroki na drodze, którą należy przejść, żeby wziąć udział w akcji „Piłki za buty dla dzieci w Kamerunie”. Oto one:
1. Znajdź niepotrzebne już Tobie buty piłkarskie i wyczyść je.
2. Zanieś je do Twojego klubu piłkarskiego, który po zebraniu większej ilości przekaże buty organizatorom akcji.
3. Klub spakuje i dostarczy piłkarskie buty na jeden z podanych niżej adresów:
- Tadeusz Maziarz, ul. Parkowa 5, 44-187 Wielowieś;
(kontakt: info@fcsparta.eu)
- Podokręg Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Plac Warszawski 5, 41-800 Zabrze;
(kontakt: zabrze@slzpn.pl i tel. 501-857-917)
- Śląski Związek Piłki Nożnej, ul. Francuska 32, 40-028 Katowice;
(kontakt: slaski@zpn.pl i tel. 504-260-174);
4. Za każde pięć par dostarczonych w ten sposób pomysłodawca akcji, Tadeusz Maziarz – działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej – nagrodzi klub 1 piłką:
- za buty dostarczone osobiście do siedziby Śląskiego ZPN piłki otrzymasz „od ręki”;
- za buty przekazane na pozostałe adresy oraz przesłane do siedziby Śląskiego ZPN piłki otrzymasz pocztą.
Ze względu na terminy wysyłania kontenerów do Kamerunu, akcja „Piłki za buty dla dzieci w Kamerunie” trwa do 30 marca br.


 
Facebook